RDWeb İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Windows Uzak Masaüstü Servisleri İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Inventron TFA iki faktörlü kimlik doğrulama sunucusu Microsoft Uzak Masaüstü hizmetlerini kullanan müşteriler için SMS ve eposta yoluyla ekstra kimlik doğrulama özelliği eklenmesi için geliştirilmiştir.

Kullanıcılar active directory kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde doğrulandıktan sonra, tanımlı mobil hatları veya eposta adreslerine ilgili oturum için özel olarak üretilen bir anahtar gönderilir. Bu anahtar RDWeb web ekranlarında girilerek kullanıcılar uzak masaüstü servislerine erişebilirler. RD Web üzerinde iki aşamalı doğrulama yapmayan kullanıcılar RD Gateway’e erişemezler.

Kullanıcıların bilgisayarındaki kayıtlı RDP dosyaları bile olsa Inventron TFA sunucusu yine doğrulama gerektiği durumlarda kullanıcıyı uyararak doğrulamaya yönlendirir. Standart durumda RD Gateway’e kullanıcılar sadece kullanıcı adı ve şifre ile erişirler. Inventron TFA iki faktörlü kimlik doğrulama sunucusu ise RD Web ve RD Gateway arasında durarak sürekli bir güvenlik desteği sunar. Sunucu ayarları ile iki faktörlü kimlik doğrulama sıklığı veya geçici süre ile doğrulamanın durdurulması gibi özellikler sağlanabilir. Sunucu genel mimarisi aşağıdaki şekildedir: